EWANGELIA I ROZWAŻANIE
modlitwawdrodze.pl

Informacje ogólne

Adopcja na odległość dziecka z Ukrainy to forma bezpośredniej pomocy tym najmłodszym i najbardziej bezbronnym. Polega ona na comiesięcznym (regularnym) wsparciu konkretnego dziecka z Przedszkola i parafii w Nowym Jaryczowie (pw. Wszystkich Św.) lub w Żelechowie (pw. Św. Rity) na Ukrainie. Celem adopcji jest umożliwienie podstawowej edukacji tych dzieci oraz pomoc całym rodzinom, które niejednokrotnie są pośrednio ofiarami wojny na wschodzie Ukrainy.

Chodzi także o utworzenie pewnej indywidualnej więzi pomiędzy „wujkiem i ciocią” a dziećmi. „Wujek i ciocia” otrzymują zdjęcia, listy, regularne sprawozdania z postępów w nauce swojego dziecka, którym się opiekują.

Podjęcie opieki nad dzieckiem z Ukrainy to nie tylko materialna pomoc; to także modlitwa w intencji dzieci, które narażone są na różne niebezpieczeństwa; to odpowiedzialna decyzja, które pomoże zmienić chociaż odrobinę świat na lepszy w myśl słów Jezusa, abyśmy byli światłem dla świata i solą dla ziemi... Nasze drobne (aczkolwiek odpowiedzialne) działania na prawdę mogą wiele zmienić w sytuacji konkretnej rodziny.

Patronat honorowy nad naszą działalnością objął J. E. Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski:

Nr konta Przedszkola: PL 41 1050 1764 1000 0097 1502 8982